Rīgas Šimona Dubnova Ebreju vidusskolas atklāšana jaunās telpās

06.12.2010

Šis mācību gads ierakstīs jaunu lapaspusi ebreju skolas vēsturē – tā pārcēlās uz jaunu ēku. Līdz šim skola bija izvietota divās ēkās – Juglā, gandrīz pie pilsētas robežas, un Dzirnavu ielā, kur atradās sākumskola. Tas traucēja mācību procesa organizēšanai, sagādāja lielas neērtības skolēniem un skolotājiem, neļāva skolai attīstīties.

2010. gada sākumā Rīgas dome pieņēma lēmumu piešķirt Š.Dubnova Rīgas ebreju vidusskolai ēku Miera ielā 62. Par pašvaldības budžeta līdzekļiem tika veikts remonts un iegādātas mēbeles. Ar Latvijas ebreju kopienas un starptautisko organizāciju atbalstu skolā tika izvietots vismodernākais aprīkojums. Līdz ar jaunajām telpām ebreju vidusskolai būs iespēja organizēt pirmsskolas izglītības grupas, palielināt skolēnu skaitu, ieviest vairākas kvalitatīvas izmaiņas mācību saturā.

6. decembrī notika skolas atklāšanas svētki jaunajās telpās, piedaloties Latvijas Valsts prezidentam Valdim Zatleram, Rīgas domes vadībai, vēstniekiem un citiem lūgtajiem viesiem. Īpašu apsveikumu bija atsūtījis arī Izraēlas prezidents Šimons Peress. Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētājs Arkādijs Suharenko pasniedza Valsts prezidentam un Rīgas mēram simboliskus sudraba svečturus.

Pēc svinīgās ceremonijas viesi iepazinās ar skolas telpām, aprunājās ar pedagogiem un skolēniem. Prezidents Zatlers novadīja arī mācību stundu vecāko klašu audzēkņiem, kur diskutēja par vērtību nozīmi, nākotnes profesiju, jauniešu iespējām veidot savu dzīvi.

Rīgas ebreju vidusskola ir atklāta 1989.gada 1.septembrī. Tā kļuva par pirmo mazākumtautību skolu Latvijā. Vidusskola nosaukta izcila ebreju vēsturnieka un izglītības darbinieka Šimona Dubnova vārdā, kas gāja bojā 1941. gadā Rīgas geto.

Vairāk par divdesmit gadiem skola ar panākumiem īsteno mazākumtautību īzglītības programmu, dodot skolniekiem ne tikai dziļas zināšanas vispārizglītojošos priekšmetos, bet arī iespēju apzināt savas tautas vēsturi, apgūt ebreju kultūru un tradīcijas.

Novēlēsim panākumus mūsu skolai!

http://www.jews.lv/content/torzhestvennoe-otkrytie-rizhskoi-evreiskoi-sh...