Pienācis jaunais 5782. ebreju gads! Svētku noskaņās aicinām Jūs svētdien, 19.septembrī plkst. 12:00 uz pasākumu “Ebreju rudens svētki Rīgas sinagogā”, kas notiks Rīgas Ebreju kopienas projekta “Maor” (no ivrita — gaismeklis, gaisma) ietvaros, ar fonda “Uniting History” atbalstu.
Pasākumu vadīs rabīns Elihoju Krūmers. Elijohu ir dzimis Rīgā, 1981.g., kopš 2004.g. viņš mācās un pasniedz Rīgas Toras studiju mācību centrā “Beis Medraš”, bet kopš 2018. g. ir Rīgas sinagogas Peitavšul rabīns.
Pasākuma gaitā iepazīsim ebreju rudens svētku īpatnības, pievēršoties tā devētajiem būdiņu jeb Sukota svētkiem. Kopā ar rabīnu mēģināsim izprast kādu senu Sukota dziesmu jidišā – Austrumeiropas ebrejiem raksturīgajā valodā. Jūs sagaida arī tradicionālie svētku cienasti un neliela dāvana — jaunais ebreju gada kalendārs, kas veltīts slaveniem Latvijas rabīniem.
Pasākums notiks ārtelpās — Rīgas Peitavas ielas sinagogas pagalmā, ņemot vērā valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības nosacījumus. Nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā pasākums var tikt pārcelts uz sinagogas iekštelpām, tādā gadījumā dalībai pasākumā būs nepieciešams uzrādīt derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu.
Pasākuma valoda: latviešu.
Aptuvenais pasākuma ilgums: ap 1 h 30 min.
Dalība ar iepriekšēju pierakstu, aizpildot pieteikuma anketu (vietu skaits ierobežots): https://bit.ly/EbrejuRudensSvetki