Rīgas Ebreju kopiena un Muzejs “Ebreji Latvijā” aicina Jūs uz izstādes  “Ebreju makslinieki starpkaru Latvijā: Pieteikums” atklāšanu
21. julijā, plkst. 17:00,  Rietumu Bankas Mākslas telpā, Riga, Vesetas iela 7.

Par atspēriena punktu projektam kalpo Rīgā un Liepājā 1939. gada sākumā notikusī izstāde, kuras darbi piedāvāja ieskatu 60 no dažādām valstīm nākušu ebreju grafiķu mākslā. Īpašu nozīmi izstādei piešķīra ne tikai apjoms un izstādīto darbu kvalitāte, bet arī tas, ka daudziem autoriem tā bija pēdējā izstāde pirms II Pasaules kara, bet lielai daļai – arī pēdējā izstāde viņu dzīvē, ko izdzēsa traģiskie kara gadu notikumi. Šis izstāžu cikls ir gan mēģinājums atsaukties uz 1939. gada izstādi, piedāvājot dažus no tolaik eksponētajiem darbiem, gan stāsts par ebreju mākslinieku izstāžu tradīciju kopumā.

Izstāde iekļauj darbus no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja un muzeja “Ebreji Latvijā” krājuma, ka arī privātkolekcijām.
Izstādes kurātori – Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja direktore Dr.art. Nataļja Jevsejeva un muzeja “Ebreji Latvijā” direktors Iļja Ļenskis

Izstāde ir daļa no projekta “Māksla un Holokausts: Pārdomas kopīgajai nākotnei”, ko īsteno Rīgas Ebreju kopiena ar Eiropas Komisijas programmas “Eiropa pilsoņiem” un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

Izstade apskatama lidz 2. augustam, darbadienās no 9:00 līdz 18:00.