Maijā “Pidžamu bibliotēka” aicina doties ceļojumā! Visas jaunās grāmatiņas veltītas dažādiem ceļojumiem un iepazīstina ar jaunām vietām un cilvēkiem. Aiziet!

? 2-3 gadus vecie bērni saņems grāmatu “Pasaka par krēslu”, kuru ivritā sarakstījis un krieviski pārtulkojis Nati Baits.

Diena bērnudārzā, kā jau allaž, iesākās ar troksni: Ejals spēlējās ar bumbu, Rina būvēja pili, bet Rons, Nurita un Adesa lēkāja “klasītes”. Ido viens pats stāvēja maliņā un garlaikojās – viņš nekādi nevarēja izdomāt, ko lai tādu sadara. Pēkšņi viņa acu skatienu piesaistīja krēsls, un Ido nekavējoties nolēma doties ceļojumā. Viņš uzsēdās uz krēsla jāteniski un aiztraucās. Vai spēsiet viņu panākt?

? 4-5 gadus vecajiem abonētājiem “Pidžamu bibliotēka” dāvā “Dārgumu”. Jā gan, tieši tā sauc grāmatu, kuru sacerējis un ilustrējis Uri Šuļevics.

Šis notikums ir daudzus gadus vecs. Reiz dzīvoja cilvēks vārdā Īzaks, un kādu nakti viņš ieraudzīja sapni, bet sapnī – bagātības, kuras apraktas tālu prom galvaspilsētā, līdzās karaļa pilij. Kas gan ir sapnis, vai tad tam var ticēt? Īzaks par to jau būtu aizmirsis, bet sapnis nelika viņu mierā, tas atkārtojās atkal un atkal. Tā nu Īzakam nācās doties tālā ceļā, cerot, ka sapņi dažkārt tomēr mēdz piepildīties.

? Mūsu vecākajiem lasītājiem, 6-8 gadus vecajiem bērniem, “Pidžamu bibliotēka” sagatavojusi Rebekas Šeras viedo un cildenas viltības pilno grāmatu “Sīpols un ķiploks”.

Šīs pasakas galveno varoni sauc Haskels, kas idišā nozīmē “viedais”. Taču kas gan viņš par viedo, ja pat neprot tirgoties savā bodītē, un ikviens cenšas viņu apkrāpt? Lūk, tādēļ vecākais brālis un māsa viņu ķircina: “Haskels ir muļķis, Haskels ir muļķis!” Nudien, viņa tirgošanās taču atnes vienus vienīgus zaudējumus. Ja nu viņam labāk veiksies svešās zemēs? Haskels dodas ceļā bez graša kabatā, toties ar sīpoliem pilnu maisu. Vai viņš spēs kļūt bagāts, svešumā pārdodot šādu gauži vienkāršu preci? Un kurš galu galā paliks muļķos – Haskels vai viņa brālis ar māsu, kuri viņu ķircināja un darīja viņam pāri?

???

Tādi piedzīvojumi lasītājus sagaida maijā. Ceļojumi mēdz būt dažādi – darījumu un izklaides, piespiedu un no brīvas gribas. Novēlam, lai visi ceļojumi būtu ar laimīgām beigām! Par to vēsta mūsu jaunās grāmatas.

12.05.2022.